Çözümlerimiz

Tekprosis olarak sektörünüze özel çözümler üretelim!

Perakende Sektörü

Perakende SektörüTekprosis Bilgisayar, perakendeye özel olarak geliştirilen çözümlerinin yanı sıra ERP'den CRM'e kadar geniş bir kapsama sahip çözüm yelpazesiyle, Perakende şirketlerine verimlilik kazandırıyor.

Perakende Yönetimi modülü ile satışlarınızı anlık olarak izleyebilir, stok, cari ve muhasebe verilerini gün sonunu beklemek zorunda kalmadan görüntüleyebilirsiniz. Sistem terazileri, barkod yazıcı ve okuyucuları, KİOSK’lar, elektronik raf etiket sistemleri vb. cihazlarla veri transferi yapabilirsiniz.
Mağazalarınız arasında daha etkin bir iletişim kurulmasını sağlayıp anlık stok bilgisi tutabilir, ürün bilgisi gönderebilir, sipariş alabilir, satış ve tahsilat işlemlerinizi zahmetsizce takip edebilirsiniz.

Geleneksel kanalların yanı sıra omnichannel ve e-ticaret uygulamalarını da kapsayan sektörde başarılı olabilmek için, güçlü bir teknolojik altyapıyla desteklenen, dinamik, müşteri odaklı bir yaklaşım gerekiyor. Perakendeye odaklı, en yeni teknolojilerle donatılmış, hızlı ve verimli çözümler sunan Tekprosis, her ölçekten perakende şirketine, yerleşik ya da bulutta kullanılabilen çözümler sunuyor. Perakende sektörü için özel olarak tasarlanan bu çözümler, uçtan uca tüm süreçleri kapsıyor; Müşteri memnuniyetini ve dolayısıyla kârlılığı artırmaya odaklanıyor. Bulut teknolojisinin kullanılmasıyla terminal, sunucu, güvenlik yazılımı, yedekleme, veritabanı kurulumu, bakım destek hizmeti, çeşitli yazılım lisansları gibi yatırımlara gerek kalmıyor.

Perakende mağazalarındaki ön ofis ve arka ofis işlemlerini gerçek-zamanlı yönetmeyi sağlıyor. Böylece satış faturalarından iadelere, kampanyalardan fiyat yönetimine, stok kontrolünden müşteri kayıtlarına, satın almadan ödeme sistemlerine, kanal yönetiminden kampanya kurgularına ve satış sonrası servis işlemlerine kadar tüm süreçleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Perakende Modülü, perakendecilikteki dinamizme kolay kullanım ve esneklikle cevap veren fonksiyonlar içermektedir. Müşterilerinizin isteklerine hızlıca yanıt vererek müşteri memnuniyetini artırıp etkin ödeme takibi ve stok kontrolü yaparak verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Perakendeye özel çözümlerin, her şeyden önce perakendenin dinamik yapısına uyum sağlayacak esneklikte olması gerekir. Yaşanmakta olan dijital dönüşüm süreçleri ve bu dönüşümün müşteri beklentilerini değiştirmesi nedeniyle, bu değişikliklere uyum sağlayabilecek teknolojilerin tercih edilmesi önemlidir. Bu anlamda son dönemin en önemli inovasyonlarından biri olan bulut teknolojisinin kullanıldığı çözümler önemli maliyet, hız ve kolaylık avantajları sağlar. Ayrıca, kullanılacak çözümler perakendenin farklı segment ve iş modellerindeki ihtiyaçlara göre uyarlanabilmelidir. Bu çözümler, işletmede kullanılan ERP ve CRM gibi diğer sistemlerle de entegre çalışabilmelidir. Perakendede kritik konulardan biri olan satış sonrası servis süreçlerine yönelik çözümlerle desteklenen bir yapının kurulması da perakendede başarının en önemli bileşenlerinden biridir.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Sınırsız sayıda ürün takibi,
 • Orijinal ürün kodu İle hem orijinal hem de Muadil ürünlerin takibi,
 • Promosyon ve Kampanyalı Ürünlerin Takibi
 • Depo Kontrol, Depolar arası transfer, depo mal kabul işlemleri ve Sayım işlemlerini yürütme
 • Tüm bunları Tekprosis Yazılımları ile Entegrasyonu ve bu sayede Offline ve online çalışabilme özelliğine sahip olma
 • Tüm bu işlemlerde el terminali kullanımı (Android ve IOS Cep telefonları ve tabletler dahil)
 • Üretici firmaların barkod sistemlerinin mağaza stok sistemine entegrasyonu
 • Fiyat gör
 • Plasiyer Günlük Ciro ve Kasa İşlemleri
 • Plasiyer tahsilatlarında Nakit, Kredi kartı, Çek ve Senet tahsilatlarının Girilmesi
 • Patron Ekranları ile tüm satış ve Kasa işlemlerinin görülmesiFarklı saatlerde farklı fiyattan satış işlemleri
 • Kredi kartı taksit işlemlerinin banka programı ile entegrasyonu ( tahsilat zamanları ve komisyonların otomatik izlenmesi )
 • Firmalara ödemelerde kredi kartı kullanımı ve kredi kartı harcamalarının hesap kesim tarihi ve ödeme günlerinin otomatik izlenmesi
 • Birden fazla şube anlık ciro izleme
 • Barkod programı sayesinde barkodlu satış işlemleri,

Makine ve Otomotiv Yedek Parça Sektörü

Tekprosis sektöre özgü deneyimi ve özelleştirilebilir çözümleriyle, ERP'den insan kaynaklarına kadar her noktada Makine ve Parça İmalatı sektörüne katkıda bulunuyor.

Kurumsal İş Çözümleriyle otomotiv ve yedek parça sektöründe çalışan müşterilerimizin mevcut stoklarını, ithalatını yaptıkları yolda olan malzemelerin durumunu takip edebilmelerini sağlıyoruz. Hızla işlenen siparişler e hatasız gerçekleşen sevkiyatlarla müşteri memnuniyetini artırmalarına katkıda bulunuyoruz.

Güçlü sorgulama ve raporlama olanaklarıyla her türlü bilgiye anında erişip karar verme süreçlerini hızlandırmalarına yardımcı oluyoruz.

Otomotiv ve yedek parça sektörü için kullanılacak yazılım altyapılarından her türlü para ve ölçü birimiyle çalışabilme, şube bazında konsolide stok bilgileri, istenilen depodan müşterinin farklı adreslerine sevkiyat planlayabilmenin yanı sıra gönderilecek kargo şirketini belirleyebilme gibi özellik ve olanaklar bekleniyor. İthalat veya sevkiyat süreçlerinin eksiksiz yönetimi ve gerçek maliyet hesaplamaları da otomotiv ve yedek parça sektöründeki firmaların rekabetteki konumunu belirleyen unsurlar olarak öne çıkıyor.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Tekprosis İnşaat Yazılımından Mikro veritabanına otomatik veri transferi
 • İnşaat Sektöründe Kaç adet projem var?
 • Her bir Proje için bütçe oluşturma ve gerçekleşen bütçe ile karşılaştırılması.
 • Bütçenin hangi alanda saptığının tespiti
 • İnşaat (Proje) bazında Bordro Yönetimi

İnşaat Sektörü

Tekprosis Bilgisayar’ın İnşaat sektöründeki ihtiyaç ve sorunlara cevap olarak ürettiği çözümlerden biride sektöre özel olarak geliştirdiği özel yazılımdır.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Tekprosis İnşaat Yazılımından Mikro veritabanına otomatik veri transferi
 • İnşaat Sektöründe Kaç adet projem var?
 • Her bir Proje için bütçe oluşturma ve gerçekleşen bütçe ile karşılaştırılması.
 • Bütçenin hangi alanda saptığının tespiti
 • İnşaat (Proje) bazında Bordro Yönetimi

Turizm-Otel Sektörü

Gelir tahakkukları, sisteme departmanlarına göre aktarım yapılır. Aylık ve Yıllık departman bütçeleri ile karşılaştırma analizleri sunar.

Turizm sektöründeki müşterilerimizin insan kaynaklarını en etkili biçimde yönetmelerine yardımcı olup doğru stratejiler geliştirip, yasal uyumluluk sağlayarak kurumsal hedeflerine ulaşmalarına destek oluyoruz. Ayrıca, Finans çözümlerimizle de verilen hizmetlerdeki finansal bilgileri doğru ve sağlıklı bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyoruz

Sektöre yönelik Mikro Çözümleri ile hizmet operasyonlarının analizi ve yönetimi gerçekleştirilir ve müşterilere verilen hizmetlerin maliyeti hesaplanır. Operasyon/işlem bazında maliyetler ile karlılıklar belirlenebilir ve detaylı olarak takip edilebilir.

Ürün, hizmet, hizmet grupları satış tutar/miktar, satıştan iadeler ve maliyet bazında analiz edilir. Mikro uygulamaları müşteri siparişlerinin karşılanmasını finans ve dağıtım yönetimi modülleri ile entegre eder.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Otel yazılımlarından (Fidelio, Sistem Otel, Elektra vb.) Mikro Yazılıma aktarım çözümleri.
 • Otel yazılımlarından aktarım yapılarak Balance Chek raporu ile kontrolü sağlanabilir.
 • MC (Materyal Control), Otel yazılımlarından aktarımı sağlanır. Alışlar ve Sayımlar MC yazılımında yapılır ve Mikro’ya aktarımı sağlanır.
 • Otellerde gelir-gider tahakkuk esasına göre sistem kurulabilir.

Mobilya Sektörü

Mobilya sektöründeki müşterilerimizinihtiyaçlarına göre özelleştirdiğimiz Mikro ERP Yazılımları ve Tekprosisİyibulut Mobilya Sektörü Çözümlerini sektördeki gelişmelere, değişenihtiyaçlara ve mevzuat değişikliklerine göre sürekli güncelliyor, belli birihtiyacı karşılamaya yönelik gerçekleştirdiğimiz özelleştirmeleri, tümmüşterilerimizin kullanımına sunuyoruz.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Marka, ürün, ürün grupları satış tutar/miktar, satıştan iadeler ve maliyet bazında analiz edilir. Analiz sonuçlarına göre hedef oluşturmak ve strateji belirlemek mümkündür. Mikro uygulamaları müşteri siparişlerinin karşılanmasını finans ve dağıtım yönetimi modülleri ile entegre eder.
 • Müşteri hizmetleri departmanları hatalı ürün konfigürasyonu bildirimlerini ayrıştırabilir ve mağazalarda oluşabilecek kalite problemlerini takip edebilir.
 • Planlama yöneticileri müşteri siparişlerini değerlendirirken maliyetlere göre karlılığı ve kaynak yeterliliğini göz önüne alabilirler.
 • Kampanyalarınızı müşteri grupları, ödeme şekilleri ve coğrafi lokasyon bazında tanımlayabilirsiniz. Kampanyalar ayrıca promosyon, indirim, satış/satınalma/sevkiyat masraflarını içerebildiği gibi ödeme/satınalma tarihçesine de sahiptir. Çok yönlü kampanyalar için detaylı bir formül editörü bulunmaktadır.
 • Global adres veri deposundan dağıtım rotaları tanımlamak mümkündür. Satış yöneticileri, her satış temsilcisinin günlük, haftalık ve aylık rotalarını satış göstergelerine göre ideal müşteri ziyaretini sağlayacak şekilde planlayabilir.
 • Satış yöneticileri, satış primlerini temsilci bazında miktar, tutar veya özel parametrelere göre ayarlayarak daha yüksek satış performansına ulaşabilirler.
 • Ürünlerin barkodlarına göre montajı yapılır. Bu şekilde doğru ürün konfigürasyonunun oluşturulması ve kalite departmanının fabrika içinde mobil araçlar ile denetim yapması sağlanır. Bütün tamamlanmış ürünler barkod ile dağıtıma hazır hale getirilir.
 • Sevkiyatlarda müşteriye eksik ve hatalı ürün gitmesini önleyerek müşteri memnuniyetini arttırmak için Tekprosis Yazılımları ile Sevkiyat operasyonlarını sağlayabilirsiniz.
 • Mobilya endüstrisine yönelik Tekprosis çözümleri ile tüm mobilyalarınızın hammadde, işçilik ve genel yönetim masraflarını hesaplayıp, ürününüzü sattığınızda da karlılığı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca operasyon kartları sayesinde personel verimliliğini iş merkez kartları sayesinde makinalarımızın performanslarını ve rota takibi ile alınan siparişin ne durumda olduğunu kontrol edebileceksiniz.

Eğitim Sektörü

Tekprosis olarak, Eğitim sektöründeki müşterilerimize Mikro ve Tekprosis özel yazılım çözümleriyle kullanımı kolay ve sistemleştirilmiş bir yazılım altyapısı sunarak, CRM'den e-Çözümlere kadar kapsamlı portföyüyle süreçlerin verimliliğini artırarak rekabet avantajı kazandırıyoruz.

Ayrıca sağlıklı bir yıllık bütçe yönetimi gerçekleştirmelerini sağlayarak Tüm finansal süreçlerini tek bir sistem üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yürütebilmelerini sağlayarak hatasız bir işleyişin yanı sıra insan gücü ve zaman tasarrufu elde etmelerine yardımcı oluyoruz.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Yıllık bütçelerin sağlıklı bir şekilde oluşturulup yönetilmesini sağlar
 • Fatura gönderimlerinin otomatik olarak yapılmasını ve e-arşiv yönetimini sağlar
 • Bağışların kayıt altında tutulup gerekli evrakların hazırlanmasını kolaylaştırır
 • Özel Dönem Muhasebe kayırları yapılabilir

Tekstil ve Kumaş Sektörü

Tekstil sektöründe kullanılan Mikro sistemleri ile uzun yıllara dayanan deneyimimizle ihtiyaçlara göre sürekli güncellediğimiz, mevzuatlara uyumluluğu hızla sağlayan çözümlerimizle tekstil sektöründeki müşterilerimizin kolay ve hızlı bir şekilde operasyonel yönetim sağlayarak, iş yükünüzü hafifletebilir, aşırı stok birikiminin önüne geçerek finansal rahatlama sağlayabilirsiniz. Entegrasyon sağlayan çözümlerimizle operasyonlarınızı kolay, hatasız ve hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Mikro da açacağınız stok kartlarınızı renk ve beden olarak detaylandırabilir, Tek stok kartı içinde birçok renk kırılımı ve bedende kullanabilirsiniz. Ayrıca her stok kartını bir den çok birim, seri no takip, barkod giriş ve çıkışlarını, Parti ve lot takibi, asorti takip gibi birçok detay da mümkündür.

Gelen malzemelerin üretime alınıp üretim planlamasını yapabilir, ara stokları kaldırarak depoda bekleyen ürünlerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Perakendecilerinizle otomatik entegrasyon sağlayabilir, merkez ile bayi ve mağazalar arasında bilgi alışverişini kolaylaştırabilir, bu sayede operasyonunuzu iyileştirirken, daha doğru kararlar verebilir, daha yüksek verim ve karlılık sağlayabilirsiniz.

Ürün model bilgileri satış siparişinden paketlenmiş ürüne kadar takip edilebilir. Tekstile yönelik üretim süreçleri miktar ve süre bakımından kolaylıkla takip edilebilir. Haftalık teslimatlar iş tamamlanma oranlarına göre organize edilebilir. Örnek katalogların üretimi, maliyet hesaplamaları, örnek ürünlerin değişik versiyonlarına yönelik bilgilerin tanımlanması Mikro Çözümleri ile mümkündür.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Parti ve Lot bazında takip
 • Kumaşlarda Top metresi, kalite ve Renk kırılımları bazında takip,
 • Özel yazılım çözümleri ile Fuar ve Saha satış işlemlerinde kartela üzerindeki barkodlar ile elinizdeki miktarı ve renk çeşitlerini anında görme.

Elektrik ve Elektronik Sektörü

Elektrik ve elektronik sektörü, Yenilenen teknolojileri benimseyerek, uyum sağlamada gösterdiği çabasıyla, hızlı bir gelişim içerisindedir.

Ülkemizin, Avrupa'nın elektrik-elektronik üretim merkezine dönüşmesi de sektör işletmelerinin teknoloji yatırımlarına kaynak ayırmasını daha da önemli hale getiriyor.

Gerek ithal ürünler gerekse üretim ve ihracat noktasında hızla büyüyen Elektrik - Elektronik sektörünün sürekli değişen teknolojiye uyum sağlaması kritik önem taşıyor.

Türkiye’de farklı sanayilerin gelişimine katkı sağlayan sektör, iş süreçleri otomasyonuna yaptığı yatırımlarla başarısını arttırmıştır.

Fiyat değişiklikleri, müşteri odaklılık, bayi kanalıyla eş zamanlı çalışma gibi sorunların öne çıktığı sektörde, tüm bu süreçlerin en etkin ve verimli şekilde yürütülmesini sağlayacak başarının anahtarını kurumsal yazılım çözümleri oluşturuyor.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Üretim süreçlerinin takibi,
 • Hammadde ve Yarı mamul depolarının takibi,
 • İşçilik ve iş süreçlerinin takibi,
 • Departman bazında giderlerin takibi,
 • Masrafların oranları ve dağılımı,
 • Parti ve lot bazında üretim takibi,
 • Üretilen veya satın alınan ürünlerin seri numarası bazında takibi,
 • Depo takip, depolar arası transfer ve sayım işlemleri, Tüm bunları Tekprosis Yazılım Çözümleri ile Offline ve online çalışabilme özelliğine sahip olma
 • Tüm bu işlemlerde el terminali kullanımı (Android ve IOS Cep telefonları ve tabletler dahil).

Çözüm ürettiğimiz sektörleri keşfedin!

Perakende Sektörü

Perakende SektörüTekprosis Bilgisayar, perakendeye özel olarak geliştirilen çözümlerinin yanı sıra ERP'den CRM'e kadar geniş bir kapsama sahip çözüm yelpazesiyle, Perakende şirketlerine verimlilik kazandırıyor.

Perakende Yönetimi modülü ile satışlarınızı anlık olarak izleyebilir, stok, cari ve muhasebe verilerini gün sonunu beklemek zorunda kalmadan görüntüleyebilirsiniz. Sistem terazileri, barkod yazıcı ve okuyucuları, KİOSK’lar, elektronik raf etiket sistemleri vb. cihazlarla veri transferi yapabilirsiniz.
Mağazalarınız arasında daha etkin bir iletişim kurulmasını sağlayıp anlık stok bilgisi tutabilir, ürün bilgisi gönderebilir, sipariş alabilir, satış ve tahsilat işlemlerinizi zahmetsizce takip edebilirsiniz.

Geleneksel kanalların yanı sıra omnichannel ve e-ticaret uygulamalarını da kapsayan sektörde başarılı olabilmek için, güçlü bir teknolojik altyapıyla desteklenen, dinamik, müşteri odaklı bir yaklaşım gerekiyor. Perakendeye odaklı, en yeni teknolojilerle donatılmış, hızlı ve verimli çözümler sunan Tekprosis, her ölçekten perakende şirketine, yerleşik ya da bulutta kullanılabilen çözümler sunuyor. Perakende sektörü için özel olarak tasarlanan bu çözümler, uçtan uca tüm süreçleri kapsıyor; Müşteri memnuniyetini ve dolayısıyla kârlılığı artırmaya odaklanıyor. Bulut teknolojisinin kullanılmasıyla terminal, sunucu, güvenlik yazılımı, yedekleme, veritabanı kurulumu, bakım destek hizmeti, çeşitli yazılım lisansları gibi yatırımlara gerek kalmıyor.

Perakende mağazalarındaki ön ofis ve arka ofis işlemlerini gerçek-zamanlı yönetmeyi sağlıyor. Böylece satış faturalarından iadelere, kampanyalardan fiyat yönetimine, stok kontrolünden müşteri kayıtlarına, satın almadan ödeme sistemlerine, kanal yönetiminden kampanya kurgularına ve satış sonrası servis işlemlerine kadar tüm süreçleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Perakende Modülü, perakendecilikteki dinamizme kolay kullanım ve esneklikle cevap veren fonksiyonlar içermektedir. Müşterilerinizin isteklerine hızlıca yanıt vererek müşteri memnuniyetini artırıp etkin ödeme takibi ve stok kontrolü yaparak verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Perakendeye özel çözümlerin, her şeyden önce perakendenin dinamik yapısına uyum sağlayacak esneklikte olması gerekir. Yaşanmakta olan dijital dönüşüm süreçleri ve bu dönüşümün müşteri beklentilerini değiştirmesi nedeniyle, bu değişikliklere uyum sağlayabilecek teknolojilerin tercih edilmesi önemlidir. Bu anlamda son dönemin en önemli inovasyonlarından biri olan bulut teknolojisinin kullanıldığı çözümler önemli maliyet, hız ve kolaylık avantajları sağlar. Ayrıca, kullanılacak çözümler perakendenin farklı segment ve iş modellerindeki ihtiyaçlara göre uyarlanabilmelidir. Bu çözümler, işletmede kullanılan ERP ve CRM gibi diğer sistemlerle de entegre çalışabilmelidir. Perakendede kritik konulardan biri olan satış sonrası servis süreçlerine yönelik çözümlerle desteklenen bir yapının kurulması da perakendede başarının en önemli bileşenlerinden biridir.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Sınırsız sayıda ürün takibi,
 • Orijinal ürün kodu İle hem orijinal hem de Muadil ürünlerin takibi,
 • Promosyon ve Kampanyalı Ürünlerin Takibi
 • Depo Kontrol, Depolar arası transfer, depo mal kabul işlemleri ve Sayım işlemlerini yürütme
 • Tüm bunları Tekprosis Yazılımları ile Entegrasyonu ve bu sayede Offline ve online çalışabilme özelliğine sahip olma
 • Tüm bu işlemlerde el terminali kullanımı (Android ve IOS Cep telefonları ve tabletler dahil
 • Üretici firmaların barkod sistemlerinin mağaza stok sistemine entegrasyonu
 • Fiyat gör
 • Plasiyer Günlük Ciro ve Kasa İşlemleri
 • Plasiyer tahsilatlarında Nakit, Kredi kartı, Çek ve Senet tahsilatlarının Girilmesi
 • Patron Ekranları ile tüm satış ve Kasa işlemlerinin görülmesiFarklı saatlerde farklı fiyattan satış işlemleri
 • Kredi kartı taksit işlemlerinin banka programı ile entegrasyonu ( tahsilat zamanları ve komisyonların otomatik izlenmesi )
 • Firmalara ödemelerde kredi kartı kullanımı ve kredi kartı harcamalarının hesap kesim tarihi ve ödeme günlerinin otomatik izlenmesi
 • Birden fazla şube anlık ciro izleme
 • Barkod programı sayesinde barkodlu satış işlemleri,

Makine ve Otomotiv Yedek Parça Sektörü

Tekprosis sektöre özgü deneyimi ve özelleştirilebilir çözümleriyle, ERP'den insan kaynaklarına kadar her noktada Makine ve Parça İmalatı sektörüne katkıda bulunuyor.

Kurumsal İş Çözümleriyle otomotiv ve yedek parça sektöründe çalışan müşterilerimizin mevcut stoklarını, ithalatını yaptıkları yolda olan malzemelerin durumunu takip edebilmelerini sağlıyoruz. Hızla işlenen siparişler e hatasız gerçekleşen sevkiyatlarla müşteri memnuniyetini artırmalarına katkıda bulunuyoruz.

Güçlü sorgulama ve raporlama olanaklarıyla her türlü bilgiye anında erişip karar verme süreçlerini hızlandırmalarına yardımcı oluyoruz.

Otomotiv ve yedek parça sektörü için kullanılacak yazılım altyapılarından her türlü para ve ölçü birimiyle çalışabilme, şube bazında konsolide stok bilgileri, istenilen depodan müşterinin farklı adreslerine sevkiyat planlayabilmenin yanı sıra gönderilecek kargo şirketini belirleyebilme gibi özellik ve olanaklar bekleniyor. İthalat veya sevkiyat süreçlerinin eksiksiz yönetimi ve gerçek maliyet hesaplamaları da otomotiv ve yedek parça sektöründeki firmaların rekabetteki konumunu belirleyen unsurlar olarak öne çıkıyor.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Tekprosis İnşaat Yazılımından Mikro veritabanına otomatik veri transferi
 • İnşaat Sektöründe Kaç adet projem var?
 • Her bir Proje için bütçe oluşturma ve gerçekleşen bütçe ile karşılaştırılması.
 • Bütçenin hangi alanda saptığının tespiti
 • İnşaat (Proje) bazında Bordro Yönetimi

İnşaat Sektörü

Tekprosis Bilgisayar’ın İnşaat sektöründeki ihtiyaç ve sorunlara cevap olarak ürettiği çözümlerden biride sektöre özel olarak geliştirdiği özel yazılımdır.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Tekprosis İnşaat Yazılımından Mikro veritabanına otomatik veri transferi
 • İnşaat Sektöründe Kaç adet projem var?
 • Her bir Proje için bütçe oluşturma ve gerçekleşen bütçe ile karşılaştırılması.
 • Bütçenin hangi alanda saptığının tespiti
 • İnşaat (Proje) bazında Bordro Yönetimi

Turizm-Otel Sektörü

Gelir tahakkukları, sisteme departmanlarına göre aktarım yapılır. Aylık ve Yıllık departman bütçeleri ile karşılaştırma analizleri sunar.

Turizm sektöründeki müşterilerimizin insan kaynaklarını en etkili biçimde yönetmelerine yardımcı olup doğru stratejiler geliştirip, yasal uyumluluk sağlayarak kurumsal hedeflerine ulaşmalarına destek oluyoruz. Ayrıca, Finans çözümlerimizle de verilen hizmetlerdeki finansal bilgileri doğru ve sağlıklı bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyoruz

Sektöre yönelik Mikro Çözümleri ile hizmet operasyonlarının analizi ve yönetimi gerçekleştirilir ve müşterilere verilen hizmetlerin maliyeti hesaplanır. Operasyon/işlem bazında maliyetler ile karlılıklar belirlenebilir ve detaylı olarak takip edilebilir.

Ürün, hizmet, hizmet grupları satış tutar/miktar, satıştan iadeler ve maliyet bazında analiz edilir. Mikro uygulamaları müşteri siparişlerinin karşılanmasını finans ve dağıtım yönetimi modülleri ile entegre eder.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Otel yazılımlarından (Fidelio, Sistem Otel, Elektra vb.) Mikro Yazılıma aktarım çözümleri.
 • Otel yazılımlarından aktarım yapılarak Balance Chek raporu ile kontrolü sağlanabilir.
 • MC (Materyal Control), Otel yazılımlarından aktarımı sağlanır. Alışlar ve Sayımlar MC yazılımında yapılır ve Mikro’ya aktarımı sağlanır.
 • Otellerde gelir-gider tahakkuk esasına göre sistem kurulabilir.

Mobilya Sektörü

Mobilya sektöründeki müşterilerimizinihtiyaçlarına göre özelleştirdiğimiz Mikro ERP Yazılımları ve Tekprosisİyibulut Mobilya Sektörü Çözümlerini sektördeki gelişmelere, değişenihtiyaçlara ve mevzuat değişikliklerine göre sürekli güncelliyor, belli birihtiyacı karşılamaya yönelik gerçekleştirdiğimiz özelleştirmeleri, tümmüşterilerimizin kullanımına sunuyoruz.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Marka, ürün, ürün grupları satış tutar/miktar, satıştan iadeler ve maliyet bazında analiz edilir. Analiz sonuçlarına göre hedef oluşturmak ve strateji belirlemek mümkündür. Mikro uygulamaları müşteri siparişlerinin karşılanmasını finans ve dağıtım yönetimi modülleri ile entegre eder.
 • Müşteri hizmetleri departmanları hatalı ürün konfigürasyonu bildirimlerini ayrıştırabilir ve mağazalarda oluşabilecek kalite problemlerini takip edebilir.
 • Planlama yöneticileri müşteri siparişlerini değerlendirirken maliyetlere göre karlılığı ve kaynak yeterliliğini göz önüne alabilirler.
 • Kampanyalarınızı müşteri grupları, ödeme şekilleri ve coğrafi lokasyon bazında tanımlayabilirsiniz. Kampanyalar ayrıca promosyon, indirim, satış/satınalma/sevkiyat masraflarını içerebildiği gibi ödeme/satınalma tarihçesine de sahiptir. Çok yönlü kampanyalar için detaylı bir formül editörü bulunmaktadır.
 • Global adres veri deposundan dağıtım rotaları tanımlamak mümkündür. Satış yöneticileri, her satış temsilcisinin günlük, haftalık ve aylık rotalarını satış göstergelerine göre ideal müşteri ziyaretini sağlayacak şekilde planlayabilir.
 • Satış yöneticileri, satış primlerini temsilci bazında miktar, tutar veya özel parametrelere göre ayarlayarak daha yüksek satış performansına ulaşabilirler.
 • Ürünlerin barkodlarına göre montajı yapılır. Bu şekilde doğru ürün konfigürasyonunun oluşturulması ve kalite departmanının fabrika içinde mobil araçlar ile denetim yapması sağlanır. Bütün tamamlanmış ürünler barkod ile dağıtıma hazır hale getirilir.
 • Sevkiyatlarda müşteriye eksik ve hatalı ürün gitmesini önleyerek müşteri memnuniyetini arttırmak için Tekprosis Yazılımları ile Sevkiyat operasyonlarını sağlayabilirsiniz.
 • Mobilya endüstrisine yönelik Tekprosis çözümleri ile tüm mobilyalarınızın hammadde, işçilik ve genel yönetim masraflarını hesaplayıp, ürününüzü sattığınızda da karlılığı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca operasyon kartları sayesinde personel verimliliğini iş merkez kartları sayesinde makinalarımızın performanslarını ve rota takibi ile alınan siparişin ne durumda olduğunu kontrol edebileceksiniz.

Eğitim Sektörü

Tekprosis olarak, Eğitim sektöründeki müşterilerimize Mikro ve Tekprosis özel yazılım çözümleriyle kullanımı kolay ve sistemleştirilmiş bir yazılım altyapısı sunarak, CRM'den e-Çözümlere kadar kapsamlı portföyüyle süreçlerin verimliliğini artırarak rekabet avantajı kazandırıyoruz.

Ayrıca sağlıklı bir yıllık bütçe yönetimi gerçekleştirmelerini sağlayarak Tüm finansal süreçlerini tek bir sistem üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yürütebilmelerini sağlayarak hatasız bir işleyişin yanı sıra insan gücü ve zaman tasarrufu elde etmelerine yardımcı oluyoruz.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Yıllık bütçelerin sağlıklı bir şekilde oluşturulup yönetilmesini sağlar
 • Fatura gönderimlerinin otomatik olarak yapılmasını ve e-arşiv yönetimini sağlar
 • Bağışların kayıt altında tutulup gerekli evrakların hazırlanmasını kolaylaştırır
 • Özel Dönem Muhasebe kayırları yapılabilir

Tekstil ve Kumaş Sektörü

Tekstil sektöründe kullanılan Mikro sistemleri ile uzun yıllara dayanan deneyimimizle ihtiyaçlara göre sürekli güncellediğimiz, mevzuatlara uyumluluğu hızla sağlayan çözümlerimizle tekstil sektöründeki müşterilerimizin kolay ve hızlı bir şekilde operasyonel yönetim sağlayarak, iş yükünüzü hafifletebilir, aşırı stok birikiminin önüne geçerek finansal rahatlama sağlayabilirsiniz. Entegrasyon sağlayan çözümlerimizle operasyonlarınızı kolay, hatasız ve hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Mikro da açacağınız stok kartlarınızı renk ve beden olarak detaylandırabilir, Tek stok kartı içinde birçok renk kırılımı ve bedende kullanabilirsiniz. Ayrıca her stok kartını bir den çok birim, seri no takip, barkod giriş ve çıkışlarını, Parti ve lot takibi, asorti takip gibi birçok detay da mümkündür.

Gelen malzemelerin üretime alınıp üretim planlamasını yapabilir, ara stokları kaldırarak depoda bekleyen ürünlerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Perakendecilerinizle otomatik entegrasyon sağlayabilir, merkez ile bayi ve mağazalar arasında bilgi alışverişini kolaylaştırabilir, bu sayede operasyonunuzu iyileştirirken, daha doğru kararlar verebilir, daha yüksek verim ve karlılık sağlayabilirsiniz.

Ürün model bilgileri satış siparişinden paketlenmiş ürüne kadar takip edilebilir. Tekstile yönelik üretim süreçleri miktar ve süre bakımından kolaylıkla takip edilebilir. Haftalık teslimatlar iş tamamlanma oranlarına göre organize edilebilir. Örnek katalogların üretimi, maliyet hesaplamaları, örnek ürünlerin değişik versiyonlarına yönelik bilgilerin tanımlanması Mikro Çözümleri ile mümkündür.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Parti ve Lot bazında takip
 • Kumaşlarda Top metresi, kalite ve Renk kırılımları bazında takip,
 • Özel yazılım çözümleri ile Fuar ve Saha satış işlemlerinde kartela üzerindeki barkodlar ile elinizdeki miktarı ve renk çeşitlerini anında görme.

Elektrik ve Elektronik Sektörü

Elektrik ve elektronik sektörü, Yenilenen teknolojileri benimseyerek, uyum sağlamada gösterdiği çabasıyla, hızlı bir gelişim içerisindedir.

Ülkemizin, Avrupa'nın elektrik-elektronik üretim merkezine dönüşmesi de sektör işletmelerinin teknoloji yatırımlarına kaynak ayırmasını daha da önemli hale getiriyor.

Gerek ithal ürünler gerekse üretim ve ihracat noktasında hızla büyüyen Elektrik - Elektronik sektörünün sürekli değişen teknolojiye uyum sağlaması kritik önem taşıyor.

Türkiye’de farklı sanayilerin gelişimine katkı sağlayan sektör, iş süreçleri otomasyonuna yaptığı yatırımlarla başarısını arttırmıştır.

Fiyat değişiklikleri, müşteri odaklılık, bayi kanalıyla eş zamanlı çalışma gibi sorunların öne çıktığı sektörde, tüm bu süreçlerin en etkin ve verimli şekilde yürütülmesini sağlayacak başarının anahtarını kurumsal yazılım çözümleri oluşturuyor.
Sektörel Çözümlerİmİz
 • Üretim süreçlerinin takibi,
 • Hammadde ve Yarı mamul depolarının takibi,
 • İşçilik ve iş süreçlerinin takibi,
 • Departman bazında giderlerin takibi,
 • Masrafların oranları ve dağılımı,
 • Parti ve lot bazında üretim takibi,
 • Üretilen veya satın alınan ürünlerin seri numarası bazında takibi,
 • Depo takip, depolar arası transfer ve sayım işlemleri, Tüm bunları Tekprosis Yazılım Çözümleri ile Offline ve online çalışabilme özelliğine sahip olma
 • Tüm bu işlemlerde el terminali kullanımı (Android ve IOS Cep telefonları ve tabletler dahil).

Tekprosis deneyimi için bize ulaşın!